Strona główna > Bieżąca działalność > Aktulaności

19 czerwca 2017r. (poniedziałek) godz. 10.30

Posiedzenie odbędzie się w siedzibie Okręgu ZNP w Bydgoszczy
DYŻUR RADCY PRAWNEGO

Informujemy, że w dniu 19 czerwca 2017 roku (poniedziałek)
dyżur radcy prawnego nie odbędzie się.

21 czerwca 2017r. (środa)
dyżur odbędzie się w Toruniu
w siedzibie Oddziału ZNP przy ul. Grunwaldzkiej 29/2

DNI OTWARTE DLA NAUCZYCIELI W ZUS

12 czerwca 2017 roku

Informujemy, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje
Dni Otwarte dla Nauczycieli
we wszystkich jednostkach terenowych
tj. w :
- Bydgoszczy (ul.Św.Trójcy 33 i ul.M.Konopnickiej 18a),

- Inowrocławiu (ul.Solankowa 15),

- Nakle (ul.Bohaterów 12a),

- Świeciu (ul.Wojska Polskiego 87),

- Tucholi (ul.Dworcowa 8),

- Żninie (ul.700-lecia 37),

w godzinach od 13:00 do 18:00.

W tych godzinach pracownicy na salach obsługi klienta udzielą indywidualnych informacji w zakresie uprawnień emerytalnych przysługujących nauczycielom - obecnie oraz po zmianie ustawy emerytalnej od 01.10.2017r.
Szkolenie Społecznych Inspektorów Pracy

Informujemy, że szkolenie

Społecznych Inspektorów Pracy

odbędzie się w miesiącu wrześniu 2017 roku

ZGŁOSZENIA: telefonicznie 52 327 03 51, 52 322 98 19

Zgłoszenia na adres e-mail:bydgoszcz@znp.edu.pl

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH,
SPORTOWYCH I TURYSTYCZNYCH

OKRĘGU KUJAWSKO-POMORSKIEGO ORGANIZOWANYCH
W 2017 ROKU

CHEŁMNO, KRĘGIELNIA "GRAWITACJA" W CHEŁMNIE, UL. MŁYŃSKA 7
  • VI ZAWODY BOWLINGOWE KUJAWSKO-POMORSKIEGO OKRĘGU ZNP
  • 27-28 MAJ 2017R.
  • Organizator: ODDZIAŁ ZNP W CHEŁMNIE
  • STRAJK SZKOLNY 31.03.2017

WSZYSTKIE NIEZBĘDNE MATERIAŁY DO PRZEPROWADZENIA

STRAJKU DOSTĘPNE SĄ

NA STRONIE Związku Nauczycielstwa Polskiego

MISTRZOSTWA OKRĘGU KUJAWSKO-POMORSKIEGO ZNP W TENISIE STOŁOWYM PRACOWNIKÓW OŚWIATY-CZŁONKÓW ZNP

PIGŻA - 13.04.2017

1. Organizatorzy:

• Oddział Rejonu Toruńskiego ZNP
  • Oddział ZNP w Toruniu
  • Ognisko ZNP Łubianka
  • Przy współpracy z Okręgiem Kujawsko – Pomorskim ZNP w Bydgoszczy

2. Miejsce i termin:
  • Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Pigży
  • 13.04.2017r. godz. 10:00 (zapisy od 09:30)

• TERMIN STRAJKU SZKOLNEGO

2017-03-07

Referendum szkolne

LISTA DO ZBIERANIE PODPISÓW JEST DO POBRANIA NA STRONIE:
    Referendum szkolne

Przedstawicielki/e organizacji, ugrupowań i ruchów, które przystąpiły do Komitetu referendalnego, podpisali „Deklarację na rzecz przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty”.

31 stycznia 2017 r. o godz. 12.00 rozpoczynamy zbiórkę podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum ws. reformy edukacji: „Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?”

Głównym celem naszej inicjatywy jest zebranie co najmniej 500 tys. podpisów pod wnioskiem, który zgodnie z ustawą o referendum ogólnokrajowym, zostanie przekazany do Marszałka Sejmu RP.

Pod wnioskiem mogą podpisywać się wszyscy obywatele polscy posiadający prawa wyborcze. Referendum jest ogólnokrajowe, dlatego listy do zbierania podpisów są takie same na terenie całego kraju.

Obywatelskie referendum ma sens, bo jeszcze możemy zatrzymać niedobrą reformę edukacji! referendum-szkolne.pl/
    Powołanie Okręgowego Komitetu Referendalnego

8 lutego 2017 roku o godz.12.00 w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Okręgu ZNP w Bydgoszczy został powołany Okręgowy Komitet Referendalny
    2017-02-09

Uchwała ZG ZNP ws. sporu zbiorowego

Zarząd Główny ZNP zdecydował, że od 20 grudnia 2016 r. rozpoczyna procedury zmierzające do wszczęcia sporu zbiorowego ze wszystkimi szkołami i placówkami objętymi działaniami ZNP.

W związku z niespełnieniem postulatów Związku Nauczycielstwa Polskiego wyrażonych w uchwale nr 20/2016 Zarządu Głównego ZNP z 18 października br. w sprawie ogólnopolskiej akcji protestacyjnej ZNP „Nie dla chaosu w szkole” dotyczących:

• wycofania uchwalonych przez Parlament zmian systemowych dotyczących nowego ustroju szkolnego wraz ze wszystkimi zapisami określającymi ich konsekwencje w sferze stosunków pracy nauczycieli i pozostałych pracowników szkół;

• zwiększenia nakładów na oświatę, w tym podwyżki wynagrodzeń pracowników oświaty

• ZG ZNP postanawia od 20 grudnia br. rozpocząć procedury zmierzające do wszczęcia sporu zbiorowego ze wszystkimi szkołami i placówkami objętymi działaniami Związku Nauczycielstwa Polskiego.
    PODZIĘKOWANIE

Koleżanki/Koledzy
    Prezesi Oddziałów ZNP
    - wszyscy -

Proszę przyjąć serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników sobotniej Manifestacji ZNP w Warszawie.
    Mam nadzieję, że nasze działania i poświęcenie (z uwagi na niekorzystną aurę) przyniosą pożądany przez nas efekt.

Prezes Okręgu ZNP
    Ryszard Kowalik
    2016-11-21

NIE DLA CHAOSU W SZKOLE

ODSYŁAMY KOLEŻANKI I KOLEGÓW NA STRONĘ :
    ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZNP
    OGÓLNOPOLSKA AKCJA PROTESTACYJNA ZNP

Zarząd Główny ZNP podjął decyzję o rozpoczęciu z dniem 18 października 2016 r. ogólnopolskiej akcji protestacyjnej w związku z planowaną reformą edukacji. Szczegóły na stronie : Zarządu Głównego ZNP
    2016-10-19

Komunikat w sprawie inicjatywy ustawodawczej

24 marca br. Marszałek Sejmu RP wydał postanowienie o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej popierającego projekt ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw. Fakt ten oznacza, że możemy zbierać podpisy.
    2016-03-31
    JUBILEUSZ 110-lecia ZNP

Zapraszamy do obejrzenie krótkiej relacji z uroczystości na
    stronie TVP Bydgoszcz