Strona główna > Bieżąca działalność > Aktulaności

• 23 WRZESIEŃ 2017R.
  • Organizator: ODDZIAŁ ZNP W TORUNIU
  • DYŻUR RADCY PRAWNEGO

Informujemy, że w dniu 20 września 2017 roku (środa)
    dyżur odbędzie się w Toruniu
    w siedzibie Oddziału ZNP przy ul. Grunwaldzkiej 29/2

27 września br. dyżur radcy prawnego nie odbędzie się
    2017-09-04

Szkolenie Społecznych Inspektorów Pracy

Informujemy, że szkolenie

Społecznych Inspektorów Pracy

odbędzie się 25 września 2017 roku o godz.10:00

ZGŁOSZENIA: telefonicznie 52 327 03 51, 52 322 98 19

Zgłoszenia na adres e-mail:bydgoszcz@znp.edu.pl
    Referendum szkolne

LISTA DO ZBIERANIE PODPISÓW JEST DO POBRANIA NA STRONIE:
    Referendum szkolne

Przedstawicielki/e organizacji, ugrupowań i ruchów, które przystąpiły do Komitetu referendalnego, podpisali „Deklarację na rzecz przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty”.

31 stycznia 2017 r. o godz. 12.00 rozpoczynamy zbiórkę podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum ws. reformy edukacji: „Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?”

Głównym celem naszej inicjatywy jest zebranie co najmniej 500 tys. podpisów pod wnioskiem, który zgodnie z ustawą o referendum ogólnokrajowym, zostanie przekazany do Marszałka Sejmu RP.

Pod wnioskiem mogą podpisywać się wszyscy obywatele polscy posiadający prawa wyborcze. Referendum jest ogólnokrajowe, dlatego listy do zbierania podpisów są takie same na terenie całego kraju.

Obywatelskie referendum ma sens, bo jeszcze możemy zatrzymać niedobrą reformę edukacji! referendum-szkolne.pl/

Powołanie Okręgowego Komitetu Referendalnego

8 lutego 2017 roku o godz.12.00 w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Okręgu ZNP w Bydgoszczy został powołany Okręgowy Komitet Referendalny
    2017-02-09
    Uchwała ZG ZNP ws. sporu zbiorowego

Zarząd Główny ZNP zdecydował, że od 20 grudnia 2016 r. rozpoczyna procedury zmierzające do wszczęcia sporu zbiorowego ze wszystkimi szkołami i placówkami objętymi działaniami ZNP.

W związku z niespełnieniem postulatów Związku Nauczycielstwa Polskiego wyrażonych w uchwale nr 20/2016 Zarządu Głównego ZNP z 18 października br. w sprawie ogólnopolskiej akcji protestacyjnej ZNP „Nie dla chaosu w szkole” dotyczących:

• wycofania uchwalonych przez Parlament zmian systemowych dotyczących nowego ustroju szkolnego wraz ze wszystkimi zapisami określającymi ich konsekwencje w sferze stosunków pracy nauczycieli i pozostałych pracowników szkół;

• zwiększenia nakładów na oświatę, w tym podwyżki wynagrodzeń pracowników oświaty

• ZG ZNP postanawia od 20 grudnia br. rozpocząć procedury zmierzające do wszczęcia sporu zbiorowego ze wszystkimi szkołami i placówkami objętymi działaniami Związku Nauczycielstwa Polskiego.

PODZIĘKOWANIE

Koleżanki/Koledzy
    Prezesi Oddziałów ZNP
    - wszyscy -

Proszę przyjąć serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników sobotniej Manifestacji ZNP w Warszawie.
    Mam nadzieję, że nasze działania i poświęcenie (z uwagi na niekorzystną aurę) przyniosą pożądany przez nas efekt.

Prezes Okręgu ZNP
    Ryszard Kowalik
    2016-11-21
    NIE DLA CHAOSU W SZKOLE

ODSYŁAMY KOLEŻANKI I KOLEGÓW NA STRONĘ :
    ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZNP

OGÓLNOPOLSKA AKCJA PROTESTACYJNA ZNP

Zarząd Główny ZNP podjął decyzję o rozpoczęciu z dniem 18 października 2016 r. ogólnopolskiej akcji protestacyjnej w związku z planowaną reformą edukacji. Szczegóły na stronie : Zarządu Głównego ZNP
    2016-10-19
    Komunikat w sprawie inicjatywy ustawodawczej

24 marca br. Marszałek Sejmu RP wydał postanowienie o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej popierającego projekt ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw. Fakt ten oznacza, że możemy zbierać podpisy.
    2016-03-31

JUBILEUSZ 110-lecia ZNP

Zapraszamy do obejrzenie krótkiej relacji z uroczystości na
    stronie TVP Bydgoszcz
    ZAPRASZAMY NA STRONĘ ZNP ZG-Filia OUPiS W BYDGOSZCZY

Zapraszamy do odwiedzania strony OUPiS ZNP Bydgoszcz www.bydgoszcz.oupis.pl
    Szczególnie polecamy nową ofertę
    GADŻETY REKLAMOWE ZNP

STRONY ODDZIAŁÓW ZNP

ZESPOŁY PROBLEMOWE ZARZĄDU OKRĘGU ZNP

W dniu 1 grudnia 2014r. na posiedzeniu Zarządu Okręgu ZNP na mocy uchwały nr 8/2014 powołano zespoły problemowe:

I.Zespół do spraw współpracy z samorządem terytorialnym

II. Zespół do spraw odznaczeń

III. Zespół do spraw socjalnych

IV. Zespół do spraw promocji

V.Zespół do spraw równego traktowania

Szczegółowe dane zespołów i ich zadania w zakładce
    O NAS-KOMISJE PROBLEMOWE
    2014-12-12

NOWE WŁADZE OKRĘGU ZNP

Nowo wybranym Prezesem

Kujawsko-Pomorskiego Okręgu ZNP został

Kolega Ryszard Kowalik

Wiceprezesami Zarządu Okręgu zostali:

Róża Lewandowska

Krzysztof Buszka

Jacek Kempski

Skład Zarządu Okręgu w kadencji 2014-2018

Zdjęcia z konferencji można obejrzeć w Fotogalerii
    2014-09-29
    Jedz jabłka w szkole i przedszkolu!

List ZNP do Ministra Rolnictwa
    Warszawa, 11.08.2014

Szanowny Pan
    Marek Sawicki
    Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
    Szanowny Panie Ministrze!

W związku z akcją społeczną „Jedz jabłka”, jaka pojawiła się w wyniku rosyjskiego embarga nałożonego na polskie owoce, Związek Nauczycielstwa Polskiego wnosi o rozszerzenie programu „Owoce w szkole”. Celami tego programu są trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Obecnie jest on skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych, którzy kilka razy w tygodniu otrzymują m.in. świeże jabłka.

strony: | 1 | 2 | 3 |